Producenci

Krzyżyki dystansowe do pustaków szklanych 10mm

Krzyżyki dystansowe do pustaków szklanych 10mm

Krzyżyki dystansowe

Rozmiar 6mm

Opakowania 25 szt

Więcej szczegółów


0.69 PLN brutto

29 inne produkty z tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również ...

Metoda tradycyjna zabudowy pustaków szklanych polega na montażu przy użyciu zaprawy montażowej z widocznymi pomiędzy pustakami fugami. Jest to metoda najczęściej stosowana, co wynika z kilku faktów; zakup elementów montażowych jest najtańszy, po wybudowaniu konstrukcja wykończona jest tradycyjnymi fugami których kolor możemy sobie dobrać sami.
Zabudowę w tym systemie ułatwiają specjalne krzyżyki dystansowe, dzięki którym utrzymamy jednakowe odległości pomiędzy pustakami. Rozmiar tych krzyżyków jest jednocześnie szerokością fugi.

 

1. Montaż konstrukcji zaczynamy od montażu listwy startowej - listwy obwodowej LUX-PROF (lub ceownika stalowego), która wraz z pasami bocznymi i górnym utworzy ramę obwodową (rozstaw kołków rozporowych co 40-50 cm, nie mniej, jak 3 kołki na listwę).

2. Listwę obwodową LUX-PROF mocujemy do podłoża na sztywno. Sprawdzamy pion i poziom. Zagwarantuje nam to stabilność i estetykę konstrukcji
3. Dno listwy obwodowej wykładamy taśmą dylatacyjną ClaroGlass, a następnie montujemy zbrojenie obwodowe: drabinkę zbrojeniową lub dwa pręty 6 mm, podwiązując je drutem wiązadłowym tak, aby nie opadło na dno listwy obwodowej.
4. Listwę obwodową wypełniamy zaprawą montażową ClaroGlass, tak aby wypełniona ona była w całości.
5. Na tak przygotowanym podłożu układamy pierwszą warstwę pustaków szklanych, rozpoczynając od narożnika. Odległości między pustakami utrzymujemy za pomocą krzyżyków dystansowych do pustaków szklanych. Zaprawę najlepiej nakładać na krawędź pustaka i po jego umieszczeniu w konstrukcji usunąć jej nadmiar.
6. Całość konstrukcji musi być zazbrojona. W spoinach poziomych układamy drabinkę zbrojeniową lub dwa pręty 6 mm, natomiast w spoinach pionowych pojedyncze pręty na przemian po wewnętrznej i zewnętrznej stronie. Końce zbrojenia muszą być zakotwione w ramie obwodowej.
7. Nadmiar zaprawy usuwamy na bieżąco, nie dopuszczając do jej wyschnięcia. Każdą warstwę pustaków układamy do wymaganej wysokości analogicznie jak pierwszą, pamiętając, aby zachować wzór pustaków szklanych. Po ułożeniu ostatniego rzędu pustaków odrywamy płytki po obu stronach krzyżyków dystansowych. Zbieramy nadmiar zaprawy ze spoin zostawiając wolną przestrzeń, którą uzupełniamy zaprawą do spoinowania. Czynność tę możemy wykonać na następny dzień za pomocą zapraw do spoinowania odpowiednich do szerokości spoin
 O czym należy pamiętać :
- ścianki z pustaków szklanych nie łączymy na sztywno z innymi ścianami
- ścianki z pustaków nie mogą być konstrukcją nośną
- pustaki układami warstwami poziomymi, najlepiej nie więcej niż cztery warstwy dziennie
- zbrojenie nie powinno dotykać pustaków 

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.