Producenci

System montażowy Lux Prof łącznik pionowy biały

System montażowy Lux Prof łącznik pionowy biały

System Lux Prof łącznik pionowy

Kolor biały

Rodzaj materiału plastik

Długość 19 cm

Więcej szczegółów


4.99 PLN brutto

29 inne produkty z tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również ...

Montaż konstrukcji możemy sobie ułatwić poprzez zastosowanie systemu LUX-PROF, wykonanego z wysokiej jakości PCV, dostępnego w trzech wersjach kolorystycznych: biały, popielaty i Złoty Dąb. System LUX-PROF nie jest systemem konstrukcyjnym, ułatwia tylko montaż i zastępuje fugę. System wymaga użycia zaprawy i zbrojenia. Składa się z trzech elementów: listew obwodowych, łączników poziomych i krótkich łączników pionowych. Wszystkie dostępne w trzech, wyżej wymienionych kolorach.

 

1. Montaż rozpoczynamy od listwy odwodowej, która utworzy wraz z pasami bocznymi i górnymi ramę obwodową . Na tym etapie ważne jest sprawdzenie pionu i poziomu 2. Na zdylatowanej taśmą dylatacyjną i wypełnioną zaprawą montażową zazbrojonej listwie obwodowej układamy pierwszą warstwę pustaków. Między pustakami układamy łącznik pionowy wraz z zaprawą.
3. Po ułożeniu pierwszej warstwy układamy łącznik poziomy, spinamy go z łącznikami pionowymi, układamy drabinkę zbrojeniową, a następnie wypełniamy w całości spoiny poziome zaprawą montażową. Na końcu montujemy zbrojenie pionowe na przemian po zewnętrznej i wewnętrznej stronie konstrukcji. 4. Układamy każdą warstwę pustaków w taki sam sposób, do wymaganej wysokości, sprawdzając na bieżąco pion i poziom konstrukcji z pustaków szklanych . Konstrukcję zamykamy listwą obwodową wypełnioną zaprawą montażową, z założoną wcześniej taśmą dylatacyjną i zbrojeniem obwodowym. Istnieje również możliwość wykończenia krawędzi ścianki z pustaków płytkami szklanymi lub lustrzanymi oraz listwą wykończeniową PCV typu UJ lub listwą ze stali nierdzewnej mat lub połysk.

O czym należy pamiętać :
- ścianki z pustaków szklanych nie łączymy na sztywno z innymi ścianami
- ścianki z pustaków nie mogą być konstrukcją nośną
- pustaki układami warstwami poziomymi, najlepiej nie więcej niż cztery warstwy dziennie
- zbrojenie nie powinno dotykać pustaków

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.