Producenci

System montażowy Lux Prof listwa łącznik pionowy do ścian łukowych Vitrosilicon ( szt )

System montażowy Lux Prof listwa łącznik pionowy do ścian łukowych Vitrosilicon ( szt )

System Lux Prof łącznik pionowy do ścian łukowych

Kolor biały , szary, złoty dąb

Długość 19 cm

Więcej szczegółów


4.99 PLN brutto

29 inne produkty z tej samej kategorii:

Montaż konstrukcji możemy sobie ułatwić poprzez zastosowanie systemu LUX-PROF, wykonanego z wysokiej jakości PCV, dostępnego w trzech wersjach kolorystycznych: biały, popielaty i Złoty Dąb. System LUX-PROF nie jest systemem konstrukcyjnym, ułatwia tylko montaż i zastępuje fugę. System wymaga użycia zaprawy i zbrojenia. Składa się z trzech elementów: listew obwodowych, łączników poziomych i krótkich łączników pionowych. Wszystkie dostępne w trzech, wyżej wymienionych kolorach.

 

1. Montaż rozpoczynamy od listwy odwodowej, która utworzy wraz z pasami bocznymi i górnymi ramę obwodową . Na tym etapie ważne jest sprawdzenie pionu i poziomu 2. Na zdylatowanej taśmą dylatacyjną i wypełnioną zaprawą montażową zazbrojonej listwie obwodowej układamy pierwszą warstwę pustaków. Między pustakami układamy łącznik pionowy wraz z zaprawą.
3. Po ułożeniu pierwszej warstwy układamy łącznik poziomy, spinamy go z łącznikami pionowymi, układamy drabinkę zbrojeniową, a następnie wypełniamy w całości spoiny poziome zaprawą montażową. Na końcu montujemy zbrojenie pionowe na przemian po zewnętrznej i wewnętrznej stronie konstrukcji. 4. Układamy każdą warstwę pustaków w taki sam sposób, do wymaganej wysokości, sprawdzając na bieżąco pion i poziom konstrukcji z pustaków szklanych . Konstrukcję zamykamy listwą obwodową wypełnioną zaprawą montażową, z założoną wcześniej taśmą dylatacyjną i zbrojeniem obwodowym. Istnieje również możliwość wykończenia krawędzi ścianki z pustaków płytkami szklanymi lub lustrzanymi oraz listwą wykończeniową PCV typu UJ lub listwą ze stali nierdzewnej mat lub połysk.

O czym należy pamiętać :
- ścianki z pustaków szklanych nie łączymy na sztywno z innymi ścianami
- ścianki z pustaków nie mogą być konstrukcją nośną
- pustaki układami warstwami poziomymi, najlepiej nie więcej niż cztery warstwy dziennie
- zbrojenie nie powinno dotykać pustaków

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.